Jaki garnek do gotowania na parze?

GotowanieNaParze, 29.09.2011 , kategoria: Aktualności, Naczynia do gotowania, Porady

Garnek do gotowania na parze – To naczynie składające się ze zwykłego garnka oraz specjalnej nakładki która umożliwia umieszczenie w niej żywności. Może to być nawet garnek z którego korzystamy na co dzień. Wystarczy wyposażyć się tylko w specjalną nakładkę pozwalającą parze na swobodną cyrkulację.

1103686ajpeg10202.peg

Najlepszym garnkiem do gotowania na parze jest garnek który ma dedykowane nakładki ustawione jedna na drugiej. Pozwala to na przygotowanie odpowiedniej ilości jedzenia w tym samym czasie. Dedykowane nakładki, sprzedawane najczęściej po prostu z garnkiem sprawdzają się o tyle lepiej od tych uniwersalnych, że pozwalają na szczelne zamknięcie garnka dzięki czemu jedzenie ugotuje się szybciej. Dużą zaletą takich garnków jest ich cena która jest niższa niż cena dobrego parowaru. Same nakładki możemy kupić chyba w każdym supermarkecie za niewielkie pieniądze. Garnek w porównaniu z innymi urządzeniami do gotowania na parze myje się niezwykle łatwo, tak samo i jego nakładki.

Garnek do gotowania na parze, to dobry wybór. Najlepiej jest kupić zestaw, który od razu zawiera odpowiednie nakładki. Zagwarantuje nam to szczelność oraz najwyższej jakości naczynie do gotowania na parze. Zyskamy tym sposobem także świetny garnek do tradycyjnego gotowania. Dla tych którzy nie specjalnie ufają żywności gotowanej na parze polecamy uniwersalne nakładki na początek. Później zawsze można przecież pójść dalej i zainwestować w bardziej zaawansowane naczynia, czy urządzenia do gotowania tą metodą.

1103693_pr_picjpg07191

Zostaw komentarz

-->